Produkcja filmowo-telewizyjna

  • Dokumentacja badań i prowadzonych projektów
  • Newsy i reportaże
  • Materiały szkoleniowe
  • Filmy na platformy e-learningowe
  • Rejestracja konferencji i prezentacji

 

Wszystkie te produkcje to materiały filmowe które powstają w Centrum Multimedialnym PŁ. Jeśli organizujesz konferencję, szkolenie lub prezentację wykonów badań i potrzebujesz profesjonalnej realizacji video, zgłoś się do nas. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem oraz kreatywnym zespołem specjalistów, którzy przygotują dla Ciebie materiał filmowy.

 

Centrum Multimedialne jest beneficjentem projektu „Platforma Obsługi Nauki PLATON”, któremu zawdzięcza doposażenie w profesjonalny filmowy sprzęt HD. Zakupione wysokiej klasy wyposażenie studia telewizyjnego umożliwia produkcję materiałów z wykorzystaniem trzech optycznych torów kamerowych, realizowanych w konwencji klasycznego studia lub z wykorzystaniem technik greenbox. Przy realizacjach w plenerze do dyspozycji CM jest 7 metrowy „kran kamerowy”, system stabilizacji steadicam oraz bezprzewodowy system transmisji obrazu HD.

Z potencjału promocji poprzez film wielokrotnie skorzystali pracownicy Politechniki, prezentując światu m.in. ogólnopolski projekt e-matura prowadzony na PŁ. Na jej temat powstało kilka filmów – od spotu reklamowego na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej, przez reportaże aż po nagrania konferencji. Centrum Multimedialne tworzyło też na bieżąco kronikę multidyscyplinarnego projektu polsko-szwajcarskiego TULCOEMPA. Studenci PŁ i „Erazmusi” z IFE odbyli filmowe szkolenie z pierwszej pomocy i BHP. Filmów instruktażowych powstało łącznie ponad 4 godziny, a specjalnie dla studentów zagranicznych zostały przetłumaczone na język angielski. Wszystkie politechniczne pierwszaki otrzymały płytę z poradnikami pokazującym jak korzystać z usług eduroam, wikamp i Systemu Poczty Elektronicznej. Z wielu wydarzeń, które miały miejsce na uczelni powstały dziesiątki reportaży dostępne ze strony Politechniki w zakładce „Setka”. Nasza ekipa reporterska gościła na wielu wystawach, pokazach, konferencjach i targach. 

 

DANE KONTAKTOWE: 

Centrum Multimedialne Politechniki Łódzkiej 
Budynek Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, 
ul. Stefana Żeromskiego 116, budynek A33, wejście A, II piętro

tel. 42 638 37 20 (z sieci PŁ 83720)
E-mail: office[@]cm.p.lodz.pl,