Uwaga dotycząca trwających testów modułu prywatnego PWC-CK

Obecnie trwają testy wewnętrzne drugiego modułu usługi – chmury prywatnej PWC-CK, w której dane są przechowywane w całości na zasobach sprzętowych Centrum Komputerowego PŁ.

Rozwiązanie to jest dedykowane przede wszystkim pracownikom naukowym i administracyjnym, dla których poufność danych oraz pewność tego, kto i gdzie tymi danymi administruje jest niezwykle ważna.

Tutaj dane współdzielone są przede wszystkim pomiędzy użytkownikami zarejestrowanymi w usłudze (czyli docelowo wszystkimi pracownikami PŁ). Rozwiązanie to będziemy Państwu polecać do współdzielenia prac badawczych i ich wyników.

Aktualnie testy systemu prowadzone są przez pracowników CK, tak aby już niedługo móc udostępnić go szerszemu gronu pracowników Uczelni. Tak więc do udziału w nich zaprosimy Państwa już wkrótce. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani udziałem w tych testach wcześniej i chcieliby mieć Państwo wpływ ma ostateczny kształt usługi, prosimy o kontakt z naszym BOK (e-mail: bok@p.lodz.pl). Można też bezpośrednio zarejestrować konto w nowym systemie, ale prosimy mieć na uwadze, że domyślnie będzie ono nieaktywne, a dopiero po kontakcie ze strony naszych administratorów będą możliwe dalsze ustalenia.

Poniżej link do testowanej chmury prywatnej. Prosimy nie używać go bez zapoznania się z ww. wyjaśnieniami.

Zaloguj do PWC-CK